Přejít k hlavnímu obsahu

Příspěvky

Recitace na duchovní podporu obětem násilného činu

Dnes 23.12. ve 14:00 hodin můžete vyjádřit soucit a duchovní podporu obětem násilného činu na Filozofické fakultě v Praze online účastní na společné recitaci buddhistických mnišek ze Srí Lanky. Recitace zprostředkovala ctihodná Visuddhy, která nyní pobývá na Srí Lance. Přihlašovací údaje naleznete na webu organizace Karuṇā Sevena.

Umělá inteligence o buddhismu

Nový seriál, v němž umělé inteligenci pokládáme k vyřešení základní buddhistické otázky i problémy, které se aktuálně řeší. Kupodivu odpovědi jsou nejen zábavné, ale v mnoha ohledech i poučné. Někdy až v takové míře, že si člověk klade otázku, zda by se v budoucnu umělá inteligence nemohla podílet na výuce buddhismu.

Buddhistický mnich íránského původu na Shanta Vaně

Bhante Piyananda dorazil v polovině února do právě zasněženého buddhistického centra Shanta Vana. Mrazivé počasí mu však nečinilo větší problém. Dle jeho slov v Teheránu, kde vyrůstal, měli každý rok v zimě sníh, a i když ho již více než deset let neviděl, aklimatizoval se velice rychle.

Meditační ústraní s Michaelem Luetchfordem

Rádi bychom Vás pozvali na meditační ústraní (sesshin), které se bude konat 25-27.11. 2022 v buddhistickém centru Shanta Vana na Malé Skále. Víkendové ústraní (retreat, sesshin) je zaměřené na intenzivní praxi zenové meditace v sedě (zazen), v chůzi (kinhin) a jednoduché denní činnosti v tradiční japonské zenové školy Soto mistra Dogena.

Novoroční kurz 27. 1. 2022 – 1. 1. 2023

Srdečně Vás zveme na Novoroční meditační kurz, pod vedením litevské mnišky Ayya Piyadassī v Tuněchodském Mlýně. Ayya Piyadassī je litevskou mniškou praktikující Dhammu od roku 2007. Poté, co se seznámila s Buddhovo naukou skrze vipassanové retreaty v Goenkově tradici, plně se ponořila do praxe Dhammy v Barmě, kde byla ordinována na mnišku v roce 2013.