Přejít k hlavnímu obsahu

Upozornění

Meditační ústraní s Michaelem Luetchfordem

Rádi bychom Vás pozvali na meditační ústraní (sesshin), které se bude konat 25-27.11. 2022 v buddhistickém centru Shanta Vana na Malé Skále. Víkendové ústraní (retreat, sesshin) je zaměřené na intenzivní praxi zenové meditace v sedě (zazen), v chůzi (kinhin) a jednoduché denní činnosti v tradiční japonské zenové školy Soto mistra Dogena.

Letní meditace s buddhistickým mnichem Wimala Thero, Samudratheera Maha Vihara, Sri Lanka od 23. 9. do 25. 9. 2022 v Dibbavana Centrum

Srdečně vás zveme na letní meditaci, která tradičně proběhne na začátku podzimu formou meditačního pobytu v ústraní (retreat) v klidné a uvolněné atmosféře. Pobyt je vhodný jak pro začínající, tak i pokročilejší.

Full Moon Poya Puja a meditace v Lotus centrum Praha v sobotu 10. září 2022 od 18:00

Milí přátelé, srdečně vás zveme do Lotus centra Praha, kde se bude konat obřadní buddhistická puja (mše) v tradici théravádového buddhismu a meditace – vedená budhistickým mnichem Wimala Thero, Sammudra Theera Vihara.

Vydání nové knihy: Zvídavá bdělost – Příručka meditace vhledu (vipassaná) pro běžný život – Sayadaw U Tejaniya

Příručka vipassany čili meditace vhledu pro běžný život obsahuje třicet jedna meditací na každý den a v krátkých kapitolkách nám přesně ukazuje, jak budovat naši každodenní meditační praxi, aby vytrvale rozvíjela uvolněnost, svěžest, radost, mír, moudrost a probuzení.

Společná velikonoční meditace v centru Shanta Vana – ZRUŠENO

Z DŮVODU TRVAJÍCÍHO NOUZOVÉHO STAVU A NÁRODNÍ KARANTÉNY SE AKCE RUŠÍ! V duchovním centru Shanta Vana se od 9.4. do 13. 4. 2020 pořádá velikonoční meditační setkání (4 noci – příjezd 1. den od 16:00 hod., odjezd poslední den po 12:00 hod.). Jedná se o samostudium, tedy pobyt bez učitele.

Štítky