Přejít k hlavnímu obsahu

Ajahn Ñāṇadassano - letní kurz v Červeněvsi 2024

Ajahn Nyanadassano

Srdečně Vás zveme na letní kurz pod vedením Ajahna Nyanadassano.

Ajahn Ñāadassano (Nyanadassano) je mnich českého původu, který vyrůstal s ruským otcem v Lotyšsku. Na podzim 1999 přišel do Amaravati (ve Velké Británii) se záměrem stát se mnichem. Jeho plné přijetí (upasampada) do řádu bhikkhu proběhlo 21. července 2002. Během let působil v klášterech v Itálii, na Novém Zélandu, v Thajsku a Portugalsku a v listopadu 2015 se znovu vrátil do Amaravati.

Od roku 2011 provádí meditační zásedy v angličtině a ruštině, a letos poprvé i v češtině. 

Některé přednášky Ajahna Nyanadassano
Přednáška "Don't get low, let go" (2022):  
Přednáška "Limitations" (2022):  
Přednáška "If you start with Ignorance" (2021):  
 Tyto i další přednášky Ajahna v angličtině si můžete poslechnout na webu kláštera Amaravati.

 

Základní organizační informace k akci:

Kurz začne dne 29. 6. úvodním slovem a první meditací kolem 19 :00 v den příjezdu (příjezd účastníků nejlépe do 18:00 h) a zakončen bude dne 7. 7. 2024 obědem (odjezd po obědě, uvítáme pomoc s úklidem). Společný denní program bude začínat meditací v 6:00 h ráno (budíček v 5:00 h) a končit ve 22:00 h.  Během kurzu se bude střídat meditace v sedě a v chůzi, jak je běžné. Ve vybrané dny cca od 14:00 hodin možnost společné diskuse a od 19:00 hodin večerní krátká rozprava učitele. Strava bude vegetariánská – snídaně a oběd, odpoledne čaj, případně ze zdravotních důvodů bude možné domluvit i odpolední stravu. Program kurzu je orientační, učitel jej může dle konkrétních okolností upravit. Dotazy ke kurzu můžete psát na e-mail buddha@sasana.cz.

Místo konání: Centrum Červeněves

Výše příspěvku za celou akci: 8 900 Kč, včetně stravy. V této částce není obsažena dána pro učitele. Dána je finanční odměna za učení, které je od časů Buddhy předáváno jako dar. Její výše není stanovena – odvíjí se od štědrosti žáků. Dána se hradí v hotovosti přímo na akci.   

  • Neplaťte příspěvek na akci, dokud neobdržíte potvrzující e-mail a platební údaje od organizátora akce.
  • Vzhledem k omezenému počtu účastníků přijímáme přihlášky jen na celou akci.

 

Centrum Červeněves